Pametne ali klasične švicarske ročne ure – kaj pa bi izbrali vi?

Mnogi so mnenja, da bodo pametne ure izpodrinile primat prestižnih švicarskih ročnih ur, ki veljajo za najbolj luksuzne na svetu. Pa je temu res tako? V tokratni rubriki soočamo ta dva svetova, ki zgledata nezdružljiva, a bosta, kot kaže, kmalu nerazdružljiva. Trenutni prodajni trendi na področju ročnih ur namreč jasno kažejo, koliko je ura: pametne ročne ure nikakor ne izpodrivajo tradicionalnih luksuznih ur in jim v tem pogledu niso postale nikakršne tekmice. Postajajo pa vedno nujnejša in dobrodošla dopolnitev rolexom in cartierjem. Seveda nekateri kupci klasičnih ročnih ur slednjih nikakor ne bi mogli zamenjati z modernimi, tako imenovanimi pametnimi urami, obstajajo pa taki, ki so to noviteto širokogrudno sprejeli in si danes  brez nje ne predstavljajo življenja.

Najdražje pametne ure svetovno priznanega ranga ciljajo tudi na petičneže. Proizvajalci so zanje namreč izdelali posebno linijo pametnih ur, ki vključujejo materiala, kot sta zlato in safirsko steklo. Njihova cena nikakor ne zaostaja za ceno »švicark«, saj se vrti v rangu od petnajst do dvajset tisoč evrov. Seveda lahko tovrstne pametne ure na dolgi rok ogrozijo »klasiko«, a za zdaj jasnih odgovorov še ni. To bo pokazal čas in to bodo pokazali trendi, so si enotni poznavalci. Ne moremo mimo dejstva, da so prestižne pametne ročne ure postale resen tekmec klasičnim uram.

Zaenkrat se oba svetova še zelo dobro dopolnjujeta, vprašanje časa pa je, koliko bo to še trajalo. Odgovora na to vprašanje nam zaenkrat ne more dati še nihče. Pametne ure se hitro uveljavljajo na trgu, vprašanje pa je, ali jih bodo kot luksuzni izdelek prepoznali tudi tisti, ki so za uro pripravljeni odšteti celo premoženje. Ti potrošniki živijo v analognem svetu in jim je pri urah še vedno najbolj pomemben njihov mehanizem. Pustimo času čas – in pustimo se presenetiti.